5 hlavních výhod plastových jímek:

1. Jednoduché usazení bez betonáže

Plastové jímky jsou navrženy jako samonosné, čímž odpadají starosti a námaha s jejich obetonováním. Místo toho stačí jímku usadit do vykopané jámy, jejíž dno tvoří pískové lože, a zasypat ji pískem nebo zeminou bez ostrých předmětů a kamenů. Přesné postupy, jak usadit jímku klasickým způsobem, stejně jako při větším výskytu podzemní vody, najdete v článku "jak usadit plastovou jímku na Mirosep.cz".


2. Nejnižší cena

Pořizovací cena za plastové jímky je nižší než cena za odpadní septiky o stejném objemu i domácí čističky odpadních vod.


3. Minimální byrokracie a žádné poplatky

Žumpa, na rozdíl od septiku či domovní čistírny odpadních vod, není vodní dílo a řadí se mezi stavby do 300 m2. Proto se při instalaci jímky obejdete bez stavebního povolení i povolení k nakládání s vodami a s nimi spojenými poplatky a vyřizováním. Usazení jímky stačí ohlásit stavebnímu úřadu, a to buď samostatně, nebo v rámci žádosti o stavební povolení ke stavbě či rekonstrukci domu.


4. Dlouhá životnost a záruka

Pevný plastový (sklolaminátový) materiál zajišťuje nadstandardní vodotěsnost a odolnost povrchu vůči korozi, a tím i vyšší životnost jímky. Moderní jímky dále disponují válcovitým tvarem, díky němuž lépe odolávají tlakům zeminy i podzemních vod. Na plastové jímky prodávané firmou Mirosep s.r.o. se vztahuje 10letá záruka.


5. Snadná manipulace

Jak při zasazování, tak při čerpání odpadové vody oceníte jednoduchou a nenáročnou manipulaci s plastovou jímkou. Množství odpadu zkontrolujete otvorem, který slouží také pro jeho odčerpání fekálním vozem. Abyste mohli jímku využívat k zásobení dešťovou vodou, je nutné ji propojit s okapy domu přítokovým potrubím s účinným filtrem.